Často kladené otázky
AKO SPRÁVNE OŠETRIŤ VLASY A PRIPRAVIŤ NA FARBENIE PRÍRODNOU FARBOU?
Pred aplikáciou prírodnej farby na vlasy je veľmi potrebné vlasy dokonale umyť, aby na vlasoch neboli žiadne zvyšky stylingových prípravkov a boli dokonale odmastené. Ideálne je použiť šampón na mastné vlasy, ktorý trošku aj zdrsní štruktúru. Následne odporúčame použiť aj minerálny prípravok pred farbením. Nie je však nevyhnutnosťou.
AK MÁM UŽ VEĽMI ŠEDIVÉ VLASY MÔŽEM POUŽIŤ PRÍRODNÚ FARBU NA VLASY?
Áno, samozrejme. Naše prírodné farby sú vhodné aj na farbenie šedivých vlasov. Avšak na šedivé vlasy sa neodporúča odtieň čiernej farby. Odtieň by sa mal voliť vždy buď v tóne pôvodnej farby vlasov – farby vlasov pred farbením, alebo maximálne o dva odtiene tmavší. Nikdy neaplikujte svetlejšiu farbu. S prírodnom farbou nie je možné dosiahnuť svetlejší odtieň ako je odtieň farby vlasov pred farbením. V prípade, že nemáte úplne šedivé vlasy, výsledná farba vždy pôsobí ako keby premelírovaním vlasov, teda šedivé vlasy sú vždy bledšie ako nešedivé. Rozdiel medzi šedivými a nešedivými vlasmi závisí od aplikovaného odtieňa a kvality a hrúbky vlasov.
FARBA NA VLASY MI NECHYTILA. PREČO?
Pre dokonalý výsledok je vždy potrebné dodržať tieto kroky:
- Vlasy pred farbením dokonale umyť.
- Farbu najskôr vyskúšať a pramienku vlasov, aby ste zistili dĺžku pôsobenie ( pri prvej aplikácii môže byť pôsobenie dlhšie, u niekoho aj viac ako 2 hodiny).
- Ak si nanášate práškovú farbu zabarenú vriacou vodou, naneste si ju takú teplú ako dokážete zniesť. Pozor však na popálenie pokožky hlavy!
- Po aplikácii na hlavu dajte čapicu a zabaľte si vlasy uterákom a snažte sa ich držať v teple. Pomôžte si fúkaním horúcim fénom, poseďte si v blízkosti radiátora alebo v lete pomôže posedenie na slniečku na terase či balkóne.
- Po dobe pôsobenia vlasy umyte šampónom na farbené vlasy alebo použite color fix – fixátor farby.
AKÉ PRODUKTY VYBRAŤ, AK PO UMYTÍ JE PLEŤ NAPNUTÁ, ČERVENÁ A SUCHÁ? ALE HNEĎ PO OŠETRENÍ SA HNEĎ VEĽMI PREMASTÍ A LESKNE SA?
Z opísanej situácie vyplýva, že pleť umývate pre vás silným agresívnejším prípravkom. Pleť sa extrémne odmastí, čo naštartuje mazové žľazy k extrémnym prejavom a dochádza k rýchlej produkcii mazu. Na umývanie odporúčame v prípade mastnej pleti používať čistiaci prípravok s pantenolom na upokojenie. Ako ošetrenie po umytí použiť vhodný krém podľa typu pleti.
ČASTÝM UMÝVANÍM A POUŽÍVANÍM DEZINFEKCIE MÁM RUKY VEĽMI VYSUŠENÉ, MIESTAMI MI KOŽA PRASKÁ. AKÝ PRÍPRAVOK JE VHODNÝ NA ICH OŠETRENIE?
Dezinfekcia obsahuje veľké množstvo alkoholu, čo spôsobuje extrémne vysušovanie pokožky. Je veľmi nevyhnutné po použití dezinfekcie, či umytí rúk mydlom naniesť krém na ruky s vysokým obsahom bambuckého masla. Ak dôjde k popraskaniu veľmi pomáhajú hojivé krémy alga cicosa, či zábal z krému na ruky s použitím rukavíc, aby sa krém dostatočne vpil.